Hľadaj

Technológia Isodyn

Oslavujte s nami a užívajte si výhody patentovanej technológie aj u vás doma.

20 rokov priešlo rýchlo, rovnako ako naša teplá voda. Oslavujte s nami. Naša technológia Isodyn má 20 rokov. Vyrástli sme, získali sme skúsenosti a zdokonalili sa. Preto vám môžeme predstaviť našu najnovšiu technológiu IsoDyn3.

Náš sortiment sa neustále vyvíja a do rodiny našich kotlov sme privítali niekoľko inovácií.

Kondenzačná technológia znamenala dôležitý krok na ďalšej ceste k úspešnej budúcnosti značky Protherm.

Užite si výhody kondenzačného kotla Tiger Condens

Stabilná teplota vody od začiatku do konca aj pri vysokom odbere z viacerých miest naraz.

Patentovaná technológia Isodyn kotlov Tiger Condens pre výnimočný komfort teplej vody.

Využite širokú sieť autorizovaných partnerov značky Protherm

Chcete si užívať výhody našej patentovanej technológie s kondenzačným kotlom Tiger Condens?

Vyhľadajte obchodnú, montážnu alebo servisnú firmu vo vašom regióne na našej mape partnerov.

Protherm patentovaná technológia IsoDyn3

Patentovaná technológia Isodyn, ktorá je súčasťou kondenzačného kotla Tiger Condens predstavuje istotu teplej vody pre celú domácnosť, kedykoľvek je potrebná.

Táto technológia zaručuje vysoký komfort prípravy teplej vody vďaka dvom zabudovaným 21 litrovým vrstveným nerezovým zásobníkom. Teplá voda je dostupná okamžite, trvalo a so stabilnou teplotou aj v prípade viacerých odberných miest súčasne.

Ako funguje technológia Isodyn sa môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Montážni a servisní partneri Protherm

Všetci autorizovaní partneri Protherm prechádzajú odborným školením pod vedením našich odborných technikov.

Vyberte si zo zoznamu našich montážnych a servisných partnerov a dohodnite si schôdzku priamo s nimi u vás doma. Montážna firma vám poradí s výberom vhodného kotla presne podľa vašich potrieb a servisná firma sa potom oň bude starať po niekoľko ďalších rokov k vašej plnej spokojnosti.

Potrebujete nájsť najbližšieho predajcu, montážnika alebo servisného technika?

Nájsť montážnu/servisnú firmu

Výhody systému

V porovnaní s kotlom, vybaveným oddeleným zásobníkom, kotol Tiger Condens so systémom zabudovaných zásobníkov bude potrebovať kratší čas na opätovnú prípravu dostatočne veľkého množstvo teplej vody. Okrem toho, aj keď je rezerva zo zásobníkov využitá, Tiger Condens môže naďalej dodávať teplú vodu pripravovanú prietokovo.

V prípade tradičných zásobníkov s rúrkovým výmenníkom je teplota teplej vody nerovnomerná. Výsledkom je počas odberu to, že do umývadla prichádza voda s rôznou teplotou, čo určite nie je komfortné. Takýto problém sa môže tiež vyskytovať vo viacerých vrstvenných zásobníkoch. Táto nestabilita teploty vyplýva z konštrukcie – prúd studenej vody môže do zásobníka pritekať tak dynamicky, že preniká cez hranicu studenej a teplej vody a dostáva sa k vyústeniu pred zohriatím. V systéme ISODYN2 sa tento problém eliminoval, pričom sa získala stabilita teploty teplej vody nezávisle od veľkosti prietoku.

Teplota vody skladovanej v zásobníkoch je vyššia ako 45 °C. Navyše, kotol Tiger Condens samočinne začína cyklus nahrievania vody v zásobníkoch každé 3 hodiny, pričom nedopustí pokles teploty. Vo vnútri zásobníkov prevládajú celý čas nepriaznivé podmienky pre rozvoj baktérií Legionelly.

Vodný kameň sa usadzuje, keď sa voda dotýka povrchov s vysokou teplotou – je teda častým problémom pri zásobníkoch s rúrkovým výmenníkom, v ktorých môže spôsobovať značné predĺženie času prípravy teplej vody a po určitom čase dokonca poruchu kotla. V systéme Isodyn nie sú v zásobníkoch zdroje tepla, čiže v nich nedochádza k usadzovaniu vodného kameňa.

Nie je potrebná ochrana zásobníka pred koróziou. Zabudované zásobníky sú vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, čím odpadá použitie ochranných anód proti korózii, ako to je u bežných zásobníkov teplej vody. U kotlov Tiger Condens tak odpadá nutnosť každoročnej kontroly stavu ochrany zásobníka, čo prispieva k zjednodušeniu servisnej prehliadky.

Užívajte si tiež výhody našej patentovanej technológie

Kontaktujte niektorú z montážnych alebo servisných firiem vo vašom okolí.