Tlačové správy

Ako znížiť účty za energiu

Ako znížiť účty za energiu

Aj vás napadajú najinšpiratívnejšie myšlienky pod horúcou sprchou? Aj vy si najlepšie oddýchnete v teplom kúpeli? Teplá voda nie je najlacnejšia. Znížiť náklady na ohrev vody a odľahčiť peňaženku pomôže solárny systém. Ten umožňuje pokryť až 60% požiadaviek na potrebu teplej vody za rok. Šetriť peniaze aj životné prostredie a pritom si užívať luxus teplej vody možno so solárnou zostavou HelioSet značky Protherm.

Najlepší pomer ceny a výkonu

Solárna zostava HelioSet s 250 l zásobníkom uspokojí požiadavky na teplú vodu väčšiny domácností. Súčasťou zostavy je riadiaca jednotka, pomocou ktorej si môžete zvoliť až tri časové úseky ohrevu zásobníka počas jedného dňa, navyše pre každý deň v týždni zvlášť. Jednoduchú obsluhu zvládne každý užívateľ. Solárne kolektory možno uchytiť vertikálne alebo horizontálne na rôzne druhy strešnej krytiny plochých i šikmých striech. Nižšia hmotnosť kolektorov zaručuje ľahšiu manipuláciu a rýchlejšiu montáž. Zvýši vám tak dostatok času pre ostatné voľnočasové aktivity. Solárna zostava značky Protherm je nenáročná na priestor. Kompaktné rozmery a moderný, pokrokový dizajn umožňujú jej inštaláciu v ktorejkoľvek časti domu. Zostava HelioSet predstavuje najlepší pomer ceny a výkonu, preto je výhodnou investíciou s rýchlou návratnosťou vložených finančných prostriedkov.

Jedinečný „drain-back“ systém

Solárna zostava HelioSet s beztlakovým systémom „drain-back“ je inovatívnym riešením v oblasti využívania slnečnej energie na prípravu teplej vody. Je založená na unikátnom princípe fungovania – riešenie s voľným stečením solárnej kvapaliny naspäť do solárneho výmenníka. Beztlakový systém zamedzuje problémom s protimrazovou ochranou kolektorov a predstavuje účinnú ochranu proti ich prehriatiu. Vďaka použitej technológii sa solárna zostava značky Protherm zaobíde bez častých kontrolných prehliadok, čím môže domácnosť tiež ušetriť. Je zárukou dlhodobej spoľahlivosti s vysokým výkonom a nízkymi prevádzkovými nákladmi. Solárne zostavy s „drain-back“ systémom ako jediné na Slovensku ponúkajú značky Protherm a Vaillant.