Novinka roku 2015: Gepard Condens

Nový rad závesných kondenzačných kotlov na vykurovanie a prípravu teplej vody.

Novinka roku 2015: Gepard Condens

  • Ideálne a kompaktné riešenie
  • Vysoká účinnosť za vynikajúcu cenu – šetrí peniaze i energiu
  • Bezkonkurenčná životnosť a kvalita
  • Výnimočný komfort a jednoduchá obsluha
  • Ľahká výmena starého kotla za nový Gepard Condens
  • Trieda A podľa novej smernice ErP o energetickej účinnosti

Nová kvalita za atraktívnu cenu

Kotly Gepard Condens sú ideálne pre malú i veľkú rodinu, do bytov alebo domov s jednou kúpeľňou. Vybrať si môžete z výkonov 12, 18 a 25 kW.

Všetky kotly typu Gepard Condens majú nový unikátny patentovaný výmenník tepla, vyrábaný zo zliatiny hliníka a kremíka – teda z toho istého materiálu, ktorý využíva automobilový priemysel. Je kompaktný a ľahký, s dlhou životnosťou.

Používajú hydraulický blok novej generácie, ktorý zaručuje vysoký komfort či už pri vykurovaní alebo príprave teplej vody Konštrukcia kotla bola navrhnutá tak, aby výmena starého zariadenia za nový Gepard Condens prebehla rýchlo a jednoducho.

Sú kompatibilné s rôznymi typmi regulácie a môžu spolupracovať so solárnym systémom na prípravu teplej vody.

Rozhodnutie vybrať si kondenzačný kotol nikdy nebolo jednoduchšie. A to vďaka vysokej účinnosti, nízkym účtom za energie, bezkonkurenčnej životnosti aj kvalite a výnimočne jednoduchej obsluhe kotla.

Príprava teplej vody je možná prietokovým spôsobom alebo v kombinácii s nepriamo ohrievanými zásobníkmi.

Viac sa o nových kotloch Gepard Condens dozviete tu

Zostavy kotla Gepard Condens

Kotol Gepard Condens MKO so zásobníkom FE 120 BM

Pre náročné viacgeneračné domácnosti, ktorých členovia majú radi plnú vaňu a dlhé sprchovanie a spotrebujú tak množstvo teplej vody, máme účinný tip. Ním je externý stacionárny zásobník FE 120 BM s nepriamym ohrevom teplej vody s objemom 117 litrov.

Kotol Gepard Condens MKO so zásobníkom Protherm WE 100 ME

Veľmi šikovné a praktické riešenie ohrevu vody predstavuje závesný zásobník s objemom 91 litrov. Voda sa ohrieva prietokom vykurovacej vody cez špirálový rúrkový výmenník vo vnútri zásobníka. Zásobník má tiež zabudovanú výhrevnú elektrickú špirálu 2 kW ako dodatočný spôsob ohrevu, zaručujúci trvalý komfort dodávky teplej vody.

Kotol Gepard Condens MKV so zásobníkom Protherm WEL 75 ME

Dlhá životnosť, menší rozmer a dizajnový vzhľad. To sú jedinečné vlastnosti závesného vrstveného zásobníka Protherm WEL 75 ME. Teplú vodu pripravuje cez doskový výmenník kotla Gepard Condens - verzia s prietokovým ohrevom vody. Čistý objem zásobníka je 76 litrov, pričom zaistí aj dostatočne rýchle opätovné nahriatie vody. Táto kombinácia je vhodná pre prípady, ak požiadavka na dodávku teplej vody prevyšuje možnosti prietokového ohrevu teplej vody samotným kotlom. V zásobníku je zabudovaná 2 kW výhrevná elektrická špirála ako dodatočný spôsob ohrevu.

Kotol Gepard Condens MKO so zásobníkom B60Z

Elegantná zostava kotla s nepriamo ohrievaným zásobníkom B60Z s objemom 58 litrov v dizajne kotla dokáže upokojiť aj náročného zákazníka. Zásobník možno umiestniť pod kotol, prípadne vedľa kotla vpravo alebo vľavo. Elegantný kryt schová prepojenie kotla so zásobníkom a vytvorí z nich jeden celok.

Viac sa o zostavách Gepard Condens dozviete tu