O spoločnosti

Protherm Production je výrobcom vykurovacej techniky pre 24 trhov Európy, Ázie a Afriky. Pre slovenský trh v závode v Skalici vyrába kotly značiek Vaillant a Protherm. Okrem výroby nájdeme v Protherm Production aj najmodernejšie vývojové centrum na vývoj vykurovacej techniky v strednej Európe. V roku 2013 bol otvorený East Hub, distribučno-logistické centrum pre strednú a východnú Európu. Spoločnosť patrí medzi popredných zamestnávateľov na Záhorí.

Začiatky spoločnosti Protherm Production siahajú až do roku 1991, kedy pôsobila ako predajná spoločnosť v Prahe. Výroba v Skalici odštartovala pod krídlami spoločnosti Didaktik, odkiaľ bola v roku 1999 presťahovaná do priestorov súčasného závodu. Výroba v spoločnosti funguje 25 rokov bez obmedzení.

Novodobá história Protherm Production sa začala písať pod hlavičkou medzinárodnej spoločnosti Vaillant Group vďaka akvizícii v roku 2001. Koncern má vo svete celkovo 10 výrobných závodov. Osem z nich sa nachádza v Európe, jeden v Turecku a jeden vo Wuxi v Číne. S viac než 12 000 zamestnancami vyrába Vaillant Group zariadenia značiek Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, AWB, DemirDöküm, Glow-Worm a Hermann.Koncern Vaillant Group má viac ako 140-ročnú históriu a na konte mnohé inovácie a patenty. Je lídrom a priekopníkom v oblasti vykurovacích technológií v Európe. Na Slovensku má celkovo tri subjekty, ktoré zamestnávajú viac než 1 300 ľudí: Okrem Protherm Production v Skalici aj závod Vaillant Industrial Slovakia v Trenčianskych Stankovciach, ktorý sa venuje výrobe hydromodulov a trubiek a spoločnosť Vaillant Group Slovakia, ktorá je predajnou organizáciou na slovenskom trhu, zabezpečuje i ďalšiu starostlivosť o výrobok i zákazníka).

Míľniky v Protherm Production

2017 – Rekord: vyrobených pol milióna produktov za rok 2017

2016 – Otvorenie nového návštevníckeho centra

2015 – Otvorenie nového testovacieho centra

2013 – Vznik centrálneho logistického skladu East Hub

2011 – Odštartovala výroba závesných nekondenzačných kotlov

2005 – Špecializácia na všetky stacionárne kotly

2001 – Začlenenie do nemeckého koncernu Vaillant Group

2000 – Začiatok výroby s tromi montážnymi linkami