Hľadaj

Vykurujte múdro a ekonomicky.

Zaobstarajte si hybridný vykurovací systém a znížte svoje náklady na vykurovanie.

Získajte to najlepšie z dvoch riešení vďaka hybridnému systému.

Efektívne vykurovanie a šetrenie zdrojov sú veľmi aktuálne témy. Hybridný vykurovací systém môže byť efektívnym riešením a prvým krokom k obnoviteľným zdrojom energie. Často pozostáva z vykurovacieho systému využívajúceho fosílne palivá, ako je plynový kondenzačný kotol a vykurovacieho zariadenia využívajúceho obnoviteľné zdroje, akým je tepelné čerpadlo. V ideálnom prípade tepelné čerpadlo pokrýva väčšinu spotreby.

Hybridné vykurovanie sa oplatí. Pre vás i pre životné prostredie.

Nižšie prevádzkové náklady

Vzhľadom na neistotu v oblasti plynu a vysoké ceny enegií je dobré vykurovať alternatívami, aby ste ušetrili náklady. S hybridným vykurovaním vykurujete efektívnejšie: spotrebujete menej plynu a viac zelenej energie a elektriny.

Zníženie závislosti na fosílnych palivách

Hybridné systémy pracujú vždy čo najefektívnejšie. Tepelné čerpadlo dokáže pokryť väčšinu vašich potrieb vykurovania pomocou obnoviteľnej energie. Fosílna energia, napríklad plyn, sa využíva ako podporný zdroj na pokrytie zvýšenej požiadavky na teplo a to najmä v zime alebo napríklad na ohrev teplej vody.

Zníženie emisií CO2

Ak je tepelné čerpadlo vaším primárnym zdrojom vykurovania, využívate najmä obnoviteľnú energiu a elektrinu. A tým prispievate k znižovaniu emisií CO2 vášho vykurovacieho systému.

Jednoduché rozšírenie systému

V mnohých prípadoch môžete svoj súčasný vykurovací systém jednoducho rozšíriť a nie je nutná žiadna rozsiahla rekonštrukcia.

Je hybridné vykurovanie vhodné aj pre vás? Vyplňte kontaktný formulár a nechajte si navrhnúť vhodné tepelné čerpadlo pre váš dom.

Čo je hybridný systém vykurovania?

Vo väčšine prípadov sa pod pojmom hybridné vykurovanie rozumie kombinácia klasického plynového kotla s tepelným čerpadlom. Hybridný systém vykurovania však môže rozšíriť konvenčné vykurovanie aj o solárne panely alebo kotol na biomasu.

V hybridnom systéme s tepelným čerpadlom, je možné tepelné čerpadlo používať po celý rok, ale najúčinnejšie pracuje pri vyšších vonkajších teplotách. Kotol je naopak najúčinnejší pri nízkych vonkajších teplotách. Hybridný vykurovací systém sleduje vonkajšie teploty aj výstupnú teplotu a automaticky vyberá ten najúčinnejší variant.

Tepelné čerpadlo vykuruje váš dom a ohrieva teplú vodu pomocou obnoviteľnej energie. Kotol teda nemusí byť v prevádzke. Akonáhle teplota výrazne klesne, systém sa prepne na kotol. To znamená ekonomickú a bezstarostnú prevádzku.

Svoj existujúci plynový kotol môžete kedykoľvek dovybaviť novým tepelným čerpadlom alebo sa rozhodnúť pre úplne nový hybridný systém tepelného čerpadla v závislosti od požiadaviek vášho domu. Vo väčšine prípadov si dokonca môžete ponechať svoje existujúce radiátory a potrubné rozvody.

Naše produkty pre efektívny hybridný systém vykurovania

Tepelné čerpadlo

Plynový kotol

Zásobník teplej vody

Riadenie systému

Tepelné čerpadlo

Srdce hybridného systému

Tepelné čerpadlo je hlavnou súčasťou vykurovacieho systému. GeniaAir Mono ako primárny zdroj energie vykuruje ekologicky a zároveň s vysokou účinnosťou.

 • Nížšie prevádzkové náklady
 • Účinná prevádzka s koeficientom výkonu (COP) až 5,4
 • Trieda energetickej účinnosti ERP až do A+++
 • Ideálne riešenie pre novostavby aj modernizáciu - skvelo funguje aj s radiátormi
 • Ohľaduplné voči klíme - vďaka využitiu ekologického chladiva R290

Plynový kotol

Zabezpečuje vykurovanie v špičke

Plynový kondenzačný kotol zaistí prevádzku vykurovacieho systému počas obdobia, kedy sú podmienky pre tepelné čerpadlo menej efektívne napríklad pri veľmi nízkych vonkajších teplotách.

Hoci hybridný systém dokáže fungovať aj s využitím vášho súčasného kotla, použitie nového kondenzačného kotla, ako je napr. náš Panther Condens, prináša ďalšie výhody:

 • Spoľahlivá a hospodárna prevádzka vďaka inovatívnej kondenzačnej technológii
 • Funkcia FlameFit automaticky detekuje rôzne druhy plynov a optimalizuje prevádzku
 • Energetická účinnosť triedy A (v kombinácii s regulátorom MiPro Sense dosahuje energetickú triedu A+)
 • Kompaktný a elegantný vzhľad
 • Pripravený na zmes plynu s obsahom až 20% vodíka

Zásobník teplej vody

Teplá voda, keď ju potrebujete

Nepriamovýhrevný zásobník teplej vody spoľahlivo zabezpečí teplú vodu podľa vašich požiadaviek. Je k dispozícii v rôznych variantoch aj pre náročných užívateľov. Stačí optimálne zvoliť veľkosť zásobníka.

 • Stacionárne alebo závesné prevedenie
 • Minimálne tepelné straty
 • Vysokokvalitné vnútorné povrchové úpravy

Riadenie systému

Systémový regulátor

Systémový regulátor MiPro Sense vám dáva plnú kontrolu nad vykurovaním. Zároveň zebezpečuje, že všetky systémové komponenty pracujú ruka v ruke, aby vyhovovali vašim potrebám.

 • Moderný dizajn
 • Jednoduché a intuitívne dotykové ovládanie
 • Prehľadná štruktúra menu
 • eBus komunikačné rozhranie
 • Možnosť ovládania cez aplikáciu vďaka internetovej bráne Migo Link

Pozrite si príklady riešenia modernizácie

Riešenia pre hybridné vykurovacie systémy sa líšia prípad od prípadu. Existujú však typické scenáre modernizácie, na ktoré sa pozrieme bližšie.

Modernizácia celého vykurovacieho systému

Situácia: Dom je zateplený, ale má už starší kotol. Ako znížiť spotrebu energií bez toho, aby bola potrebná veľká rekonštrukcia a vykurovať pomocou existujúcich radiátorov.

Naše odporúčanie:

Odporúčame hybridný systém s novým plynovým kondenzačným kotlom a tepelným čerpadlom. Väčšinu vykurovania a teplej vody zabezpečí tepelné čerpadlo. Kotol podporuje výrobu tepla len v čase špičkového dopytu. Zostavu tvoria nové zariadenia Protherm:

 • Nový vysokoúčinný plynový kondenzačný kotol
 • Nové tepelné čerpadlo vzduch-voda
 • Nový zásobník teplej vody
 • Nový systémový regulátor

Ďalšie výhody tohto riešenia:

 • Optimalizovaná energetická účinnosť vďaka inteligentnej kombinácii najlepších technológií tepelných čerpadiel a plynových kondenzačných kotlov
 • Moderné zariadenia, ktoré vám budú spoľahlivo slúžiť a spĺňať technické normy ešte dlhé roky

Požiadať o cenovú ponuku

Rozšírenie systému využitím súčasného kotla a pridaním tepelného čerpadla

Situácia: Súčasný kondenzačný kotol nie je veľmi starý, stále spĺňa najnovšie štandardy. Napriek tomu účet za plyn stúpa. Ako využiť hybridný systém, aby znížil náklady na vykurovanie a závislosť od plynu.

Naše odporúčanie:

Do existujúceho systému vykurovania a prípravy teplej vody odporúčame doplniť tepelné čerpadlo. Väčšinu vykurovacieho výkonu zabezpečuje nové tepelné čerpadlo. A existujúci kotol dodáva 100 % teplej vody do zásobníka teplej vody. Počas špičky podporuje tepelné čerpadlo. Toto riešenie pozostáva z kombinácie nových a starých zariadení:

 • Nové tepelné čerpadlo vzduch-voda
 • Nový 45l akumulačný zásobník
 • Systémový regulátor Protherm (ak nie je nainštalovaný)
 • Existujúci plynový kotol
 • Existujúci zásobník teplej vody

Ďalšie výhody tohto rozšírenia:

 • Investícia iba do tepelného čerpadla a akumulačného zásobníka
 • Jednoduchá budúca výmena kotla so zachovaním montážnych rozmerov, rovnakým potrubím a vedením spalín.

Požiadať o cenovú ponuku

Riadiaca jednotka vášho hybridného systému: Regulátor MiPro Sense

Náš systémový regulátor MiPro sense je skvelým manažérom pre váš nový hybridný vykurovací systém. Dá sa ľahko kombinovať s modernými technológiami, ako sú tepelné čerpadlá, solárne systémy alebo zásobníky teplej vody.

Efektívne vykurovanie aj pri rastúcich cenách energií

V základnom nastavení regulátora MiPro Sense môžete tiež zadávať a aktualizovať ceny energií. Môžete zadať nízke a vysoké tarifné ceny vášho dodávateľa elektriny, ako aj cenu za kWh spotreby plynu. Regulátor kontroluje, ktorý zdroj energie je na pokrytie vašich potrieb vykurovania najlacnejší a automaticky prepína medzi jednotlivými zdrojmi tepla.

Jednoduché nastavenie

Nový asistent inštalácie vám uľahčí nastavenie vášho hybridného vykurovacieho systému. Jednoducho si prispôsobíte fungovanie vášho systému iba niekoľkými kliknutiami.

Perfektne sa hodí pre váš starší kotol

Vďaka širokej kompatibilite regulátora nie je potrebná výmeny vášho staršieho kotla. Náš systémový regulátor MiPro Sense je vhodný pre všetky kotly Protherm od roku 2007.

Jednoduché ovládanie cez aplikáciu

Po pripojení kotla na internet prostredníctvom internetovej brány môžete svoj vykurovací systém ovládať odkiaľkoľvek cez aplikáciu v smartfóne. Výhodou našich nových kotlov Protherm je jednoduché pripojenie internetovej brány MiGo Link spôsobom plug-and-play.

Kontrolujte svoje náklady na energie

Systémový regulátor MiPro Sense vám poskytuje prehľadné a podrobné informácie. Svoju spotrebu energie tak môžete vždy sledovať – a máte možnosť ju znížiť.

FAQ