Hľadaj

Tepelné čerpadlá pre ekologické vykurovanie a chladenie

Nová generácia tepelných čerpadiel, ktoré dokážu využiť až 75% obnoviteľnej energie pre vaše 100% pohodlie.

Jednoducho dômyselné! Naše tepelné čerpadlá odčerpávajú bezplatné teplo zo vzduchu, komprimujú ho a prenášajú do vašej domácnosti ako tepelnú energiu na vykurovanie, alebo ohrev teplej vody. Tento cyklus sa navyše dá použiť aj na chladenie vášho domova namiesto klimatizácie.

Prečo sú tepelné čerpadlá technológiou budúcnosti?

Vysoká účinnosť, nižšie náklady na energie

Tepelné čerpadlá využívajú obnoviteľnú energiu úspornejšie, efektívnejšie a ekologickejšie ako akákoľvek iná technológia. Tepelné čerpadlá využívajú približne 75% bezplatného enviromentálneho tepla a približne 25% elektrickej energie pre kompresor. Získané teplo z prostredia sa použije na vykurovanie domácnosti a prípravu teplej vody. Vďaka integrovanej funkcii chladenia dokážu vašu domácnosť príjemne chladiť aj v lete namiesto klimatizácie. Pomocou tepelného čerpadla môžete z vášho domova urobiť príjemnejšie miesto na bývanie a zároveň znižovať náklady na energie a pomáhať chrániť životné prostredie. Inštalácie tepelných čerpadiel navyše spĺňajú zákonné požiadavky na energetickú účinnosť budov.

Dômyselný princíp technológie tepelných čerpadiel

Pozrite si ako funguje technológia tepelných čerpadiel vzduch/voda:

1. Vyparovanie: Energia je extrahovaná z vonkajšieho vzduchu a absorbovaná chladivom, ktoré mení skpenstvo a stáva sa plynným.

2. Kompresia: Kompresor stláča chladivo a tým zvyšuje jeho teplotu

3. Kondenzácia: Teplo z chladiva sa prenáša cez kondenzátor do vykurovacieho okruhu. Pri poklese teploty sa chladivo v plynnom skupenstve znovu skvapalní.

4. Expanzia: Tlak a teplota chladiva klesá. Chladivo je opäť pripravené absorbovať energiu.

V horúcich dňoch môžu otočiť svoj vykurovací cyklus a vytvoriť príjemnejšiu teplotu vo vašej domácnosti aj bez montáže klimatizácii.

Pohodlie a komfort v každom dome

Tepelné čerpadlá vzduch-voda využívajú ako zdroj tepla vzduch z okolia. V porovnaní s ostatnými typmi tepelných čerpadiel ide o najjednoduchšiu inštaláciu vhodnú takmer všade. Hĺbkové vrty, kopanie ani žiadne zvláštne povolenia nie sú potrebné. Zároveň to znamená, že tepelné čerpadlá vzduch-voda sa inštalujú veľmi rýchlo.

Tepelné čerpadlá vzduch-voda sú vykurovacie zariadenia, ktoré zaručujú perfektnú teplotu aj pri mínusových teplotách v zime. Ale dokážu oveľa viac, ako len vykurovať. V lete počas horúcich dní dokážu cyklus otočiť a odoberať teplo z interiéru pre príjemné vychladenie domu namiesto klimatizácie.

Prekvapivo tiché

Naše tepelné čerpadlá sú nielen priateľské k životnému prostrediu. Sú tiež veľmi tiché – iba 42–53 dB(A). V tichom režime sa ich úroveň hluku vo vzdialenosti 3m pohybuje len na úrovni 28 dB(A). Pre porovnanie, potichu hrajúce rádio v pozadí dosahuje okolo 40 dB(A), chladnička alebo bežný rozhovor je 50–60 dB (A), plačúce dieťa môže dosahovať úroveň až 120 dB(A).

To znamená, že tepelné čerpadlá sú skutočne tiché a sú preto ideálne pre rodinné domy v husto zastavanej oblasti.

Zvuk tepelných čerpadiel je zo vzdialenosti niekoľkých metrov sotva počuteľný. Je však dôležité ich nainštalovať na vhodné miesto. Aj nepatrný zvuk generovaný tepelným čerpadlom musí byť schopný sa rozptýliť, aby nikoho nerušil. Toto je vhodné zohľadniť už vo fáze plánovania.

GeniaAir – úsporné riešenie pre váš domov

Kúrenie, chladenie a ohrev vody v jedinečnej kombinácii - optimálna hodnota za peniaze. Naše tepelné čerpadlá GeniaAir zaručujú najvyššie možné pohodlie a najnižšie možné náklady na energie. Dosahujú najvyššiu triedu účinnosti vykurovania. Sú spoľahlivé a vyrobené s osvedčenou kvalitou vo Francúzsku.

Tepelné čerpadlo GeniaAir Split

Tepelné čerpadlo vzduch/voda GeniaAir Split v kombinácii s hydraulickým modulom GeniaSet Split

 • Vysoká účinnosť pri vykurovaní, chladení a príprave teplej vody
 • Integrovaný 190l zásobník teplej vody
 • Trieda energetickej účinnosti (35°C) A+++
 • Tichá, spoľahlivá a ekonomická prevádzka
 • Split technológia s oddeleným chladivovým okruhom
NOVINKA s prírodným chladivom

Teplné čerpadlo GeniaAir Mono

Tepelné čerpadlo vzduch/voda GeniaAir Mono v kombinácii s hydraulickým modulom GeniaSet Mono

 • Vysoká účinnosť pri vykurovaní, chladení a príprave teplej vody
 • Integrovaný 185l zásobník teplej vody
 • Trieda energetickej účinnosti (35°C) A+++
 • Tichá, spoľahlivá a ekonomická prevádzka
 • Monoblokové prevedenie
 • Prírodné chladivo s veľmi nízkym číslom potenciálu globálneho otepľovania GWP 3

Systémový regulátor MiPro Sense

 • S naším novým systémovým regulátorom MiPro Sense v modernom dizajne a s dotykovým displejom môžete ovládať svoje vykurovacie zariadenie jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.
 • Regulátor MiPro Sense je vhodný ku kotlom a systémovým riešeniam Protherm s eBUS zbernicou od roku 2003. V kombinácii s novými kotlami a tepelnými čerpadlami, umožňuje aj precízne monitorovanie vašej spotreby energií.

Ako získať tepelné čerpadlo

Naplánovať inštaláciu vášho tepelného čerpadla s Protherm odborníkmi nie je vôbec zložité

Či už plánujete novostavbu alebo modernizáciu, výmenu alebo doplnenie existujúceho vykurovacieho systému, pri výbere tepelného čerpadla je dôležité sa pozrieť na svoje potreby a požiadavky.

Radi vám poradíme so všetkým, čo sa týka tepelných čerpadiel a pomôžeme vám nájsť miestneho špecializovaného partnera značky Protherm.

Zobraziť tepelné čerpadlá Protherm

Nájsť partnera z vášho regiónu

Zákaznícka linka 034 6966 166

Potrebujete poradiť? Využite služby našej zákazníckej linky

Protherm - Vždy na Vašej strane

Protherm je podľa prieskumov vnímaná ako najsilnejšia značka na slovenskom trhu. Je to výsledkom spoľahlivej kvality našich produktov, úrovni poskytovaných služieb pre našich zákazníkov a partnerov a tiež širokej siete našich špecializovaných partnerov.

Spoznajte históriu našej značky a výrobného závodu Protherm Production.