Hľadaj

GeniaAir Mono s chladivom R290

  • Vyššia účinnosť
  • Väčší komfort teplej vody
  • Ideálne pre rekonštrukcie
  • Šetrnejší k životnému prostrediu

Ďalší krok k zelenšej budúcnosti

Snažíme sa, aby bolo vykurovanie ekologické a cenovo dostupné. Jedným z najlepších riešení v tomto smere sú tepelné čerpadlá. Hoci naše tepelné čerpadlá už teraz patria k najlepším na trhu, naďalej sa snažíme naše výrobky ešte viac optimalizovať. Preto hľadáme nové spôsoby, aby naše tepelné čerpadlá boli pre vás tou najjednoduchšou možnosťou, ako maximalizovať vaše pohodlie, šetriť financie a zároveň chrániť životné prostredie. Preto naše tepelné čerpadlo GeniaAir Mono pracuje s prírodným ekologickým chladivom R290. Vďaka mnohým výhodám oproti iným chladivám je jednoznačne lepšou voľbou na splnenie našich aj vašich cieľov. Chladivo R290 má nízky potenciál globálneho otepľovania (GWP3). Vďaka použitiu tohto chladiva, dosahujú naše tepelné čerpadlá vysoké hodnoty účinnosti a vysokú výstupnú teplotu až do 75 °C, vďaka čomu je ideálne na použitie aj pri rekonštrukcii starších domov s radiátormi. Zistite viac o chladive R290 a aké výhody prináša jeho použitie.

Čo je chladivo R290 a GWP?

R290 je technické označenie prírodného chladiva, ktoré je všeobecne známe ako propán. Používa sa už v mnohých predmetoch každodennej potreby, ako sú chladničky, klimatizácie a dokonca aj laky na vlasy - Protherm je jedným z prvých výrobcov, ktorí zaviedli toto ekologické chladivo do tepelných čerpadiel.

Čo je potenciál globálneho otepľovania (GWP)?

Čím vyššia hodnota, tým horšie. GWP je porovnávacia hodnota, ktorá udáva skleníkový efekt skleníkového plynu, napríklad chladiva, ak by došlo k jeho uvoľneniu do životného prostredia. Čím je hodnota vyššia, tým je vplyv na klímu horší. Niektoré porovnania GWP:

CO₂: GWP 1

R290: GWP 3

R32: GWP 675

R410A: GWP 2 088

Hodnota udáva, ako veľmi prispieva daná hmotnosť chladiva ku globálnemu otepľovaniu v porovnaní s rovnakou hmotnosťou CO₂. R290 má len 3-krát väčší vplyv na klímu ako CO₂, a preto má GWP 3, zatiaľ čo R32, ktoré sa tiež používa v mnohých tepelných čerpadlách, má 675-krát väčší vplyv v porovnaní s CO₂.

Výhody tepelného čerpadla GeniaAir Mono s chladivom R290

Vysoká účinnosť a nižšie prevádzkové náklady

Skutočný výkon, ktorému nevadí zima. Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono s chladivom R290 má vyšší výkon ako iné tepelné čerpadlá pri nízkych vonkajších teplotách. Jeho koeficient účinnosti (COP) až 5,4 mu zároveň dáva najvyššie hodnotenie účinnosti. Čo znamená, že GeniaAir Mono dokáže vyrobiť 5,4 kW tepla, ale vy zaplatíte len 1 kW. Inými slovami, viac ako 80 % potrebnej energie pochádza zo vzduchu. Čím vyššie je COP, tým nižšie sú vaše prevádzkové náklady. Takže s naším vysokoúčinným tepelným čerpadlom GeniaAir Mono, ušetríte peniaze aj energiu.

Užívajte si väčší komfort teplej vody

Sprchujte sa, kúpte sa a kúrte, koľko potrebujete. Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono s chladivom R290 dokáže zabezpečiť teplotu teplej vody až 70 °C bez záložného zdroja. Hydraulický modul GeniaSet Mono má zabudovaný zásobník teplej vody s objemom 190 litrov. Pri vysokých nárokoch na teplú vodu tak získate 376 litrov zmiešanej teplej vody (pri teplote zásobníka 70 °C). Vždy však odporúčame prevádzku s nižšou teplotou z hľadiska vyššej účinnosti tepelného čerpadla.

Vhodné pri rekonštrukcii

Jednoduchá výmena starého kotla a zároveň dlhodobé udržateľné riešenie. GeniaAir Mono s chladivom R290 je jedným z mála tepelných čerpadiel, ktoré môžete inštalovať do starších domov s radiátormi, ktoré vyžadujú vyššie teploty vykurovacej vody ako podlahové vykurovanie. Pre takéto typy domov, ktoré majú zvyčajne radiátory a sú dostatočne zateplené, je GeniaAir Mono s výstupnou teplotou až do 75 °C vhodnou voľbou pre jednoduchú náhradu pôvodných vykurovacích systémov spaľujúcich fosílne palivá. Vďaka tomu je GeniaAir Mono s chladivom R290 ideálnym riešením, ktoré urobí z vášho domu ekologický domov a zníži náklady na vykurovanie.

Dlhodobo šetrné k životnému prostrediu

Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono je mimoriadne ekologický a perspektívny spôsob vykurovania. Vďaka výhodám, ktoré prináša použitie prírodného ekologického chladiva R290 je jeho prevádzka ohľaduplná k životnému prostrediu. Nízky potenciál globálneho otepľovania (GWP3), dobrá dostupnosť a použiteľnosť, ako aj skutočnosť, že už teraz spĺňa budúce normy, z neho robia chladivo budúcnosti.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda GeniaAir Mono

Pre klimaticky uvedomelú modernizáciu vykurovacieho systému

  • S prírodným ekologým chladivom R290
  • Veľmi tiché, takže nebude prekážať vám ani vašim susedom
  • Mimoriadne vysoké výstupné teploty
  • Inteligentné vykurovanie s možnosťou riadenia na diaľku cez smartfón a prehľadmi spotreby energií.

Požiadajte o odborný návrh