Hľadaj

Nevídaný komfort teplej vody

Vďaka Protherm technológiám máte zabezpečenú teplú vodu okamžite a na veľmi dlhý čas.

Zažite vynimočnú dodávku teplej vody - vďaka kotlom Protherm

Naše technológie dokážu maximalizovať účinnosť ohrevu vody a minimalizovať plytvanie vodou pri čakaní na dosiahnutie správnej teploty vody z vášho kohútika.

Príliš vysoký komfort v dodávke teplej vody môže viesť k neuváženému nakladaniu so vzácnymi vodnými zdrojmi. Odporúčame vyvarovať sa zbytočnému plytvaniu vodou.

Stabilná a dlhotrvajúca dodávka teplej vody pre celú rodinu

Naša patentovaná technológia sa neustále zdokonaľuje pre dosahovanie najvyššej účinnosti

Vďaka našej širokej sieti montážnych a servisných partnerov dokážete nájsť vhodnú odbornú pomoc priamo vo vašom regióne

Znížením nákladov na ohrev teplej vody dokážete ušetriť veľkú časť nákladov na chod domácnosti

Aj vy chcete využívať výhody našich technológií na ohrev vody?

Naši Protherm partneri vám radi pomôžu nájsť kotol a zásobník podľa vašich potrieb

Komfort s teplou vodou

Nemôžete ho vidieť, ale môžete ho cítiť. Pohodlie s kotlami Protherm.

Poznáte tú situáciu, keď otočíte kohútik a dlho tečie iba studená voda? Alebo, keď zistíte, že teplota vody v sprche klesá, máte na sebe mydlo a ponáhľate sa, aby ste to stihli?

Vyriešte to rýchlo a vymeňte svoj starý kotol za nové vykurovacie zariadenie značky Protherm. Perfektná teplota vody vás poteší okamžite a tak dlho ako chcete. Kotly Protherm si môžete vybrať podľa vašich požiadaviek, do novostavby, alebo do zrekonštruovaného domu.

Užite si teplotne stabilnú a nepretržitú dodávku teplej vody, ktorá je okamžite k dispozícii, bez čakania aj pri vysokých požiadavkách na jej množstvo.

Umožňia vám to naše kotly, ktoré majú výnimočný výkon a šetria vodu aj priestor.

Ešte viac úspor docielite použitím našich inteligentných regulátorov, ktoré dokážu efektívne riadiť systém podľa vašich zvyklostí a potrieb.

Dokonca aj na diaľku, prostredníctvom smartfónu alebo tabletu.

Vyberte si z nášho širokého sortimentu regulačnej techniky.

Isodyn 2

Funkcia Komfort

Prietokový ohrev

Vrstvený (shift-load) zásobník

Isodyn 2

Patentovaná technológia Isodyn

Je to nevšedné, patentované riešenie skupiny VAILLANT GROUP, vďaka ktorému kotol Tiger Condens, vybavený systémom zásobníkov s celkovým objemom iba 42 litrov zabezpečuje také množstvo teplej vody ako kotol so samostatným veľkým zásobníkom a umožňuje jednorázový odber až 185 litrov teplej vody. V porovnaní so zostavou kotla s veľkým zásobníkom umožňuje kotol Tiger Condens dodávať teplú vodu aj po vyčerpaní rezervy v zásobníkoch – využíva ohrievanú vodu prietokovo. Ak ju však dodávať nebude, kotol počas 5 minút obnoví zásobu teplej vody v zásobníkoch.

Funkcia Komfort

Funkcia Komfort - pre rýchlejšiu dodávku teplej vody

Použitím tejto funkcie kotla možno dosiahnuť rýchlejšiu dodávku teplej vody. V tomto režime kotol priebežne predhrieva výmenník teplej vody približne na teplotu, ktorá je požadovaná užívateľom. Teplá voda je potom dostupná takmer okamžite po otvorení kohútika teplej vody. Nie je potrebné čakať na spustenie kotla a následné ohriatie doskového výmenníka, čo v konečnom dôsledku vedie k zbytočnému vypustenie väčšieho množstva neohriatej vody.

Prietokový ohrev

Ako funguje prietokový ohrev?

Prietokový ohrev teplej vody predstavuje spôsob prípravy teplej vody pomocou doskového výmenníka.

Z jednej strany je doskový výmenník zohrievaný vykurovacou vodou s teplotou o niekoľko stupňov vyššou ako je požadovaná teplota teplej vody.

Z druhej strany preteká studená pitná voda, ktorá sa prietokom cez veľkú plochu doskového výmenníka postupne zohrieva až na požadovanú teplotu.

Vrstvený (shift-load) zásobník

V čom sa líši vrstvený zásobník od klasického?

Vrstvené zásobníky sú zásobníky bez zabudovaného vnútorného rúrkového výmenníka, pričom ohrev vody sa uskutočňuje pomocou doskového výmenníka mimo zásobníka. Princíp ohrevu je už zrejmý aj z názvu „vrstvený“ zásobník, t.j. zohriata teplá voda sa ukladá po vrstvách – najteplejšia v hornej časti a postupne najchladnejšia v dolnej časti.

Externé zásobníky na teplú vodu

Zásobníky teplej vody Protherm ponúkajú dostatok teplej vody aj pre náročných spotrebiteľov. Optimálne zvolená veľkosť zásobníka znižuje tepelné straty a zaistí dostatočne rýchle opätovné nahriatie vody. Kvalitne smaltovaný vnútorný povrch zásobníkov a protikorózna ochrana horčíkovou anódou zaručuje dlhú životnosť. Ako zdroj tepla pre ohrev vody slúžia stacionárne alebo závesné kotly Protherm.

  • Požadovanú teplotu vody si navolíte na ovládacom paneli kotla, pomocou aplikácie v smartfóne, alebo priamo na zásobníku (ak má zabudovaný vlastný termostat).
  • Po prepojení kotla so zásobníkom kotol automaticky dostáva informáciu zo snímača teploty v zásobníku.
  • V riadiacom programe kotla sa nahrievanie zásobníka vždy uprednostňuje. V praxi to znamená, že pri poklese teploty v zásobníku cca o 5 °C pod nastavenú teplotu kotol dostane informáciu, automaticky prestaví trojcestný motoricky riadený ventil do polohy nahrievania zásobníka a plným výkonom nahrieva zásobník.

Zobraziť sortiment zásobníkov Protherm

Zobraziť ponuku akciových zostáv

Integrovaný zásobník

Tiger Condens je závesný kondenzačný plynový kotol, s jedným alebo dvomi zabudovanými nerezovými zásobníkmi teplej vody 2 x 21 l. Patentovaná technológia ISODYN umožňuje kotlom Tiger Condens zabezpečiť také množstvo teplej vody ako kotlom so samostatným veľkým zásobníkom. Kotol nevyžaduje žiadny ďalší priestor pre zásobník teplej vody, pretože všetky komponenty sú umiestnené vnútri kotla.

Spoznajte bližšie náš najpredávanejší kondenzačný kotol Tiger Condens

Teplá voda na požiadanie

Plynové prietokové ohrievače šetria vašu peňaženku, nakoľko poskytujú teplú vodu len v okamžiku keď ju potrebujete. A vďaka LowNOx technológii zabezpečujú vysokú účinnosť ohrevu vody a to bez nutnosti pripojenia na elektrickú sieť. Zobraziť plynové prietokové ohrievače

Ak potrebujete spojiť prípravu teplej vody aj s vykurovaním, plynové kondenzačné kotly na vykurovanie s prietokovým ohrevom vody sú vhodným riešením. Zvoľte si obľúbené kondenzačné kotly Panther Condens KKV a Gepard Condens MKV alebo sa zoznámte s našou novinkou Puma Condens.

Solárny ohrev teplej vody

HelioSet je solárny systém so zásobníkom a dvomi slnečnými kolektormi, ktoré umožňujú prípravu teplej vody pomocou slnečnej energie využitím unikátnej drainback technológie. Tento solárny systém je navrhnutý pre spoluprácu s kotlami Protherm.

Solárny systém umožňuje využitie solárnej energie na prípravu alebo predohrev teplej úžitkovej vody. Umožňuje pokryť v priemere až 60% potreby teplej vody za rok (v lete až 100%) - a teplá voda sa pomocou slnka pripravuje zadarmo.

Zistite viac o solárnej zostave na ohrev vody HelioSet.

Kompaktné riešenie všetko v jednom zabezpečuje plynový kondenzačný kotol Lev Heliotwin so zabudovaným 150 litrovým solárnym vrstveným zásobníkom na teplú vodu. Voda v zásobníku je zohrievaná pomocou slnečnej energie a počas zamračených dní alebo v noci sa pre ohrev využíva plyn. Lev Heliotwin zabezpečuje dodávku teplej vody v nadštandardnom množstve s konštantnou teplotou.

Zobraziť stacionárny kondenzačný kotol Lev Heliotwin.

Môžete sa tešiť z týchto výhod:

  • Vychutnáte si teplotne stabilnú a okamžitú dodávku teplej vody
  • Teplú vodu budete mať okamžite k dispozícii. Nie je potrebné čakať
  • Ušetríte vodu aj energiu a pomôžete životnému prostrediu
  • Naše priestorovo úsporné kotly sa rýchlo a ľahko nainštalujú
  • Na výber sú rôzne technológie, ktoré uspokoja vaše individuálne potreby

Prečo sú naše riešenia pre vás ideálne?

Odborníci vedia, prečo dôverovať našim riešeniam prípravy teplej vody

Vzhľadom k našim dlhoročnými skúsenostiam sme sa stali lídrom v segmente vykurovania a prípravy teplej vody.

Vďaka vysokoúčinným, kvalitným a spoľahlivým produktom sme preferovaný partner medzi odborníkmi na vykurovanie, ktorí oceňujú, že máme k dispozícii riešenia, ktoré vám najviac vyhovujú.

S našimi kotlami s prípravou teplej vody vám pomáhame šetriť vodu, energiu a tiež životné prostredie. Vďaka malým rozmerom sa naše kotly inštalujú skutočne veľmi ľahko.

Vyberte si váš nový kotol v sekcii produkty

Ak potrebujete odborníka alebo firmu, ktorá vám kotol predá, profesionálne namontuje a spustí do prevádzky, vyhľadať ho môžete na našej mape partnerov Protherm.

Nenašli ste odpoveď na vaše otázky, alebo sa chcete poradiť s technikom?

Kontaktujte naše callcentrum, alebo vyplňte kontaktný formulár na našej stránke.