Tlačové správy

Nový rad závesných kondenzačných kotlov PANTHER CONDENS

Nový rad závesných kondenzačných kotlov PANTHER CONDENS Po úspešnej rade závesných kondenzačných kotlov typu LEV, firma Protherm prichádza na trh s novým radom kondenzačných kotlov typu PANTHER CONDENS.

Kotly PANTHER CONDENS sa vyznačujú jednoduchou a spoľahlivou technológiou poskytujúcou vysoký komfort pri vykurovaní ako aj pri príprave teplej vody buď prietokovým spôsobom alebo v prídavnom zásobníku. Novinkou je oproti radu kotlov LEV nový kondenzačný výmenník z nerezovej oceli.

Kotol PANTHER CONDENS s prietokovým ohrevom teplej vody typ 25 KKV poskytuje vďaka funkcii KOMFORT vo veľmi krátkom čase dostatočné množstvo teplej vody a súčasne predstavuje výkonný a úsporný zdroj tepla pri vykurovaní.

Dva typy systémových kotlov PANTHER CONDENS 12 KKO a 25 KKO určené len na vykurovanie sú súčasne pripravené na pripojenie prídavného zásobníka teplej vody a predávajú sa tiež ako zostavy buď s 60 L zásobníkom (v prevedení pod kotlom alebo zavesené vedľa kotla) alebo so 120 L zásobníkom v prevedení pod kotlom (zostava AQUACOMPLET).

Ovládací panel kotlov s funkciou jedno tlačidlo – jedna funkcia umožňuje jednoduchú a rýchlu obsluhu kotla. Veľký LCD displej poskytuje rozšírené množstvo informácií a informuje užívateľa o najdôležitejších prevádzkových parametroch kotla, prípadne upozorní chybovým hlásením na neštandartné stavy kotla.

Výhodou kondenzačnej technológie je nízka úroveň škodlivých spalín Nox čím výrazne prispieva k ochrane životného prostredia a zároveň znižuje spotrebu energií.